www.Lutron-electronic.ir

                                                              

نحوه عملکرد لوکس متر مدل YK-2005LX لوترون

لوکس متر مدل YK-2005LX لوترون نورسنج بسیار حرفه ای است که قابلیت ثبت اطلاعات تا 16000 مقدار را دارد و همچنین قابلیت اندازه گیری 4 نوع روشنایی (تنگستن، فلورسنت، سدیم یا نور جیوه) را نیز دارا می باشد.

این لوکس متر لوترون در پزشکی ، صنایع غذایی ، عکس برداری ، صنایع رنگ سازی، پتروشیمی، روشنایی و تحقیقات علمی ، صنعت کشاورزی و گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نورسنج ابزاريست که جهت اندازه‎ گيري شدت نور محيط مورد استفاده قرار مي گردد. بيشتر ما در کار با دوربينهاي عکاسي و فيلمبرداري امروزي به نوعي از اين سنسور استفاده کرده ايم .

در بيشتر نمونه هاي امروزي اين ابزار از نوعي سنسورهاي فتوولتيک سلينيوم و سيليکون استفاده ميکنند . سنسورهاي نورسنج به نسبت نوري که از سوژه ميگيرند ، ولتاژ توليد ميکنند و با مدار مناسب ميتوان بر حسب واحد شدت نور يعني لوکس کاليبره نمود . اندازه گیری شدت روشنایی با دستگاهی به نام نور سنج یا لوكس متر انجام میشود. هر نورسنج از سه جزء اساسی تشكیل شده است كه عبارتست از دریافت كننده، پردازشگر و نمایشگر

محصولات لوترون دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشند.مشخصات فنی لوکس متر لوترون-----------روش کار با لوکس متر مدل YK-2005LX لوترون


ابتدا پراب را به ورودی دستگاه وصل نمایید سپس دستگاه را روشن نمایید به وسیله دکمه Range محدوده اندازه گیری لوکس را مشخص کنید.

به عنوان پیش فرض دستگاه نور در نظر گرفته شده تنگستن می باشد شما می توانید به وسیله دکمه Source نور را بر روی فلورسنت،جیوه و سدیم تنظیم قرار دهید.

Hold : در طول اندازه گیری با فشار دادن دکمه Hold می توانید اعداد نشان داده را ثابت نگه دارید.

Data Record: دکمه REC را زده سپس دکمه Logger set را بزنید،دستگاه به طور پیش فرض هر 2 ثانیه یکبار اطلاعات را ذخیره می نماید و قابلیت ذخیره تا 16000 مقدار را دارد.

اگر دکمه Logger Set را 2 ثانیه نگه دارید وارد منوی دستگاه می شوید و هربار که دکمه Logger set را بزنید منو عوض می شود.

  1. منوی اول میزان فضای باقی مانده حافظه دستگاه را نشان می دهد.
  2. پاک کردن حافظه دستگاه
  3. تنظیم تاریخ و ساعت
  4. تغییر پیش فرض دستگاه از هر 2 ثانیه به هر مقدار دلخواه
  5. خاموش شدن اتوماتیک دستگاه
  6. عوض کردن Lux/ft-cd
  7. تنظیم کردن دستی و اتوماتیک
  8. ذخیره و خارج شدن از منو

لوترون YK-2005LX لوکس متر مدل / LIGHT METER, Real time data logger Model YK-2005LX Lutron

تلفن: 88482667-021 , 88482661-021
تلفن همراه: 09128891980